Başak, “Başak Agri” ile ürün gamını genişletiyor

Haberi Paylaş:
18 Eylül 2017, Pazartesi
Başak, “Başak Agri” ile ürün gamını genişletiyor
Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu, çiftçinin talebine yanıt vermek amacıyla kurdukları “Başak Agri” ile sektörün ihtiyaçlarına yönelik tarım makineleri ürün gamını genişleterek büyüyeceklerini söyledi

Sanko Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı olan Sami Konukoğlu, Başak bünyesinde kurulan Başak Agri’nin tanıtımı ve sektörde büyüme hedeflerini, Adapazarı’nda düzenlenen fabrika gezisi sırasında basın mensuplarıyla paylaştı. “Tarım ekipmanlarındaki bir asrı aşan tecrübemizden yararlanarak, bu yıldan itibaren ürün gamımızı ve pazar payımızı artıracağız” diyen Sami Konukoğlu, çiftçilerin her türlü beklentisine yanıt vereceklerine vurgu yaptı. “Bugünün ve geleceğin sektörü” olarak tanımladığı tarıma Başak Agri ile yeni ürün gamı sunmaktan gurur duyduklarını belirten Sami Konukoğlu, “Başak; temeli1914 yılında atılan ülkemizin ilk tarım makineleri imalat ve dağıtım şirketi olup, çiftçimize sunduğu çözümlerle 103 yıldır Türkiye’ye ve milletimize katma değer sağlamaktadır” dedi.

“Çiftçinin rekabet gücünü artırıyoruz”

 
Başak markası ile geliştirdikleri traktörlerle girdi maliyetlerini düşüren çözümlerle çiftçinin rekabet gücünü artırdıklarını kaydeden Sami Konukoğlu, “Başak Agri ile ürün gamını genişleterek çiftçimize toplam çözüm sunuyoruz. Uzman satış ve bayi ekibi ile çiftçimizin her türlü ihtiyacına yanıt veriyoruz” diye konuştu. Sami Konukoğlu, “Geldiğimiz nokta itibarıyla gururluyuz. Başak Agri ile tarlalarda, bahçelerde ve serada başak gibi açarak toprağın bereketini, çiftçinin kazancını artıracağız” ifadelerine yer verdi. “Başak’ın geçmişi 1914 yılında Adapazarı’nda ‘Demir Araba-Tahta Araba’ üretmek amacıyla kurulan ‘Sakarya Alat-ı Ziraiye' isimli fabrikaya dayanıyor” diyen Sami Konukoğlu, şöyle devam etti: “Kuruluşundan yaklaşık bir asır sonra Başak Traktör 2012 yılında Sanko Holding Grup bünyesine katıldı ve tesislerden hizmet sunumuna kadar her şey yeniden yapılandırıldı. “Başak’ı, adı gibi tarlalarda, bahçelerde, bağlarda ve seralarda başaklar açarak, sektöründe Türkiye’de ilk sıralara getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla Başak üretim tesislerini 2012’de aldıktansonra180 milyon dolardan fazla yatırım yaptık. Bu sayede fabrika, teknolojisiyle sektörde örnek ve uluslararası standartlara uygun bir 'teknoloji üssü' haline geldi.”

 
“Ürün gamımız genişliyor”

Ürettikleri yüksek standartlı makineler sayesinde, sektörde bereketi, çiftçilerin yüzünde gülümsemeyi artırdıklarının altını çizen Sami Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Grup stratejimiz olarak, bulunduğumuz sektörlerde Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almayı hedefleriz. Başak’ta yaptığımız tüm yatırımlar ve Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamımızı geliştirip çiftçinin hizmetine sunuyoruz. Tarım ekipmanları alanındaki bir asırdan fazla tecrübemizi, Başak Agri adı altında Türk çiftçisiyle buluşturuyoruz ve onların yanında olmaya devam ediyoruz. Kadromuz, deneyimimiz, iddiamız ve gücümüz var. Başak’ın yeni modelleri sektörün göz bebeği haline geldi. Traktördeki iddiamızı, bu yıldan itibaren tarım ekipmanları alanında da sürdüreceğiz. Başak Agri ile ekim makineleri, toprak frezeleri, yem karma, balya makineleri ve ön yükleyicileri ile çiftçinin her türlü ihtiyacını en üst düzeyde karşılayacağız. Ürün gamımızı tarım ekipmanları konusunda genişletmeye devam edeceğiz. Çiftçilerimizin tarlada, bağda, bahçede ve serada nasıl zor şartlar altında çalıştığını gayet iyi biliyoruz ve bir asırdan fazla süredir onlara destek olmayı ilke edindik.”
Başak Başak Agri Sanko Holding Tarım makineleri Traktör Sami Konukoğlu Tarla Bahçe Sera Çiftçi Ar-Ge